Genel 12 MART 2009 / 12:47

Yeni VAIO TT 21

Yeni VAIO TT 21, Nisan ayı itibariyle kullanıcıların beğenisine sunulacak.

Yeni VAIO TT 21, Nisan ayı itibariyle kullanıcıların beğenisine sunulacak.


Sony yeni VAIO TT21; 8.5 saate varan pil ömrü, SSD (Solid State Drive) sabit diski ve 16:9 formatı ve yüzde 100 renk gerçekçiliği sağlayan 11.1inç X-black LCD ekranı ile geliyor.  


Son derece hafif ve kompakt tasarımıyla dikkat çeken yeni VAIO TT21’de hard diskte kullanılan mekanik disk teknolojisinin yerine kendisinden tamamen farklı ve potansiyeli oldukça yüksek olan SSD (Solid State Drive) yani Katı Halli Sürücü kullanılıyor.  


Mekanik operasyonu olmayan SSD, flaş bellekler gibi çalışarak sabit sürücü performansını artırıyor. Böylece bilgisayar çok daha hızlı açılıp kapanıyor, dosyalar çok daha hızlı okunup yazılıyor. Hareket eden parçaların bulunmaması SSD’yi geleneksel sabit sürücülere göre daha dayanıklı ve güvenilir kılıyor.  


Ortam ışığına göre ekran ışığını ayarlayan ışık sensörü sayesinde yüzde 15’e varan güç tasarrufu yapıyor. Hızlı Şarj (Quick Charge) teknolojisi ile de şarj süresini yüzde 25 kısaltıyor. En ince yerinde kalınlığı yalnızca 23.5mm olan TT21, kompakt tasarımını 1.29 kg ağırlığı ile birleştiriyor.