Genel 15 OCAK 2009 / 09:18

Yeni Toyota Prius yakıt tasarrufunu artırıyor

Elektrik ve benzin motoru melezi Toyota Prius Hybrid'in üçüncü nesli bir litre yakıtla ortalama 21 kilometre yol yapabiliyor.

Elektrik ve benzin motoru melezi Toyota Prius Hybrid'in üçüncü nesli bir litre yakıtla ortalama 21 kilometre yol yapabiliyor.

Detroit Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkan 2010 model Prius, 80 ülkede satışa sunulacak. Yeni Prius, mevcut olan modelden litre başına 1.7 km daha fazla gelişim gösteriyor.


 


Toyota, 2010 Prius fiyatlarının satışa çıkmadan kısa süre önce açıklanacağını söylüyor. 2009 model Prius’lar 22 bin dolardan başlıyor. Yeni Prius’un daha aerodinamik bir tasarımı, daha geniş ve daha güçlü 1.8 litre dört silindirli motoru var.


 


Toyota, Prius'ta bir ilki gerçekleştirerek uzaktan kumandalı klima sunuyor. Sunroof vantilasyon sistemi, elektrikle çalışan hava sirkülasyon fanı kullanıyor. Bu sayede motorun çalışmasına gerek kalmıyor. Bu da, araç park halindeyken araç içi hava ısısının yükselmesini engelliyor. Havalandırma sistemi uzaktan da kontrol edilebiliyor. Böylece sürücüler araç içine girmeden, istedikleri sıcaklığı hazırlayabiliyor.


 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun