Genel 25 ARALIK 2008 / 07:20

Yeni tasarlanan font mürekkepten tasarruf sağlıyor

Hollandalı şirket Ecofont, baskı faaliyetlerinin yol açtığı çevre harcamalarını azaltmak için ilginç bir yöntem öneriyor.

Hollandalı şirket Ecofont, baskı faaliyetlerinin yol açtığı çevre harcamalarını azaltmak için ilginç bir yöntem öneriyor.


Şirketin geliştirdiği yeni fontta harflerin içinde boşluklar bırakılıyor. Bu sayede mürekkep kullanımında yüzde 15 tasarruf sağlanıyor. Pazarlama ve iletişim şirketi Spranq tarafından tasarlanan font hakkında şirket: “Harflerin okunurluğunu kaybetmemesi için ebat ve şekilleriyle oynamadık” diyor. 


 


Ecofont kurucularından Gerjon Zomer, şirketin uygulama sayesinde adının çok daha fazla duyulmaya başladığını, sitede ziyaretçi trafiğinin yoğunlaştığını belirtiyor. Çoğunlukla ABD’den ziyaretçi aldıklarını belirten Zomer,  geliştiricileri Ecofontu ücretsiz açık kaynaklı bir model altında geliştirmeyi teklif ediyor. Ecofont’un Arapça ve İbranice modelleri gelişim aşamasında. Fontları ücretsiz olarak indirmek için http://www.ecofont.eu/downloads_en.html sitesini ziyaret edebilirsiniz.


 


 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun