Genel 16 ŞUBAT 2010 / 07:58

Yeni Süper Mario Modern Warfare'e karşı

Yeni Süper Mario satışlarda Modern Warfare 2 ile kapıştı, bilin bakalım kim kazandı...

Yeni Süper Mario satışlarda Modern Warfare 2 ile kapıştı, bilin bakalım kim kazandı...


 

Kasım ayında Nintendo Amerika Başkanı Reggie Fils-Aime, Nintendo'nun Wii'deki New Süper Mario Bros oyununun, tek bir konsol üzerindeki satışlar kıyaslandığında milyar dolarlık gelire ulaşan Modern Warfare 2'den daha çok satışını yapacağına inandığını açıklamıştı.

İşte bu iddianın sonuçları yavaş yavaş belli olmaya başladı. Kasım-Aralık-Ocak satış tablosuna bakıldığında Modern Warfare 2 satışlarının Xbox 360'ta New Süper Mario Bros'u satışlarda alt ettiği görülüyor. PS3'le kıyaslandığında ise Mario, Modern Warfare 2'nin satışlarını geçmiş durumda.

Aslında genel olarak bakıldığında sadece ilk üç ayda tek bir ülkede neredeyse beş milyon kopya satış yapan Süper Mario'nun satışlarda ‘kaybettiğini' söylemek güç. Aime'nin vaadi tam olarak yerine gelmese de, sonuçlar Mario'nun oyun dünyasının en verimli serisi olduğunu bir kez daha kanıtlar nitelikte.

 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun