Genel 20 AĞUSTOS 2009 / 07:56

Yeni PlayStation 3 Eylül'de Türkiye'de

PlayStation 3, yeni tasarımı ve gelişmiş özellikleriyle kullanıcılarla buluşmaya hazırlanıyor.

PlayStation 3, yeni tasarımı ve gelişmiş özellikleriyle kullanıcılarla buluşmaya hazırlanıyor.


Sony Computer Entertainment, PlayStation 3’ün yeni modelini ve logosunu, Almanya’nın Köln kentinde düzenlenen Uluslararası games.com Oyun Fuarı’nda tanıttı. Yenilenen tasarımıyla dikkat yeni PlayStation 3, 120GB sabit diskle (HDD) oyunseverlere sunuluyor.  Yeni PlayStation 3, Eylül ayından itibaren Türkiye’deki kullanıcılarla buluşacak.

Oyun oynamanın yanı sıra film izleme, müzik dinleme ve internet bağlantısı gibi özellikleri beraberinde getiren oyun konsolu ev eğlencesi kavramına yeni bir yaklaşımgetirmeyi amaçlıyor. Yeni PS3 sisteminin iç mimarisi, soğutma mekanizmasından güç kaynağına kadar yeniden tasarlanmış durumda. Bu yeni iç tasarım sayesinde PS3, daha hafif ve ince hale geldi. Yeni PS3’te iç sistemin yarattığı sesin yaklaşık olarak üçte ikisi azaltıldı. Ayrıca Sony’nin ECO prensibine uygun olarak geliştirilen yeni PS3, üçte bir oranında daha az enerji tüketiyor.

PS3 sistemi ayrıca yeni logosuyla geliyor. Yeni model PS3’ün mevcut ileri teknolojik özelliklerini ve işlevlerini sunmaya devam ediyor. Yeni PS3 de HD standardını destekliyor. Yüksek çözünürlükte tam HD video çıkışı elde edilen PS3’te DVD’nin yanı sıra Blu-ray Disc ve DivX formatlarında da oyun oynanabiliyor ve film izlenebiliyor. Yüksek çözünürlüklü videolar, fotoğraflar ve yüksek kalitede müzikler saklanabiliyor. Oyun konsolunda depolama boyutu 80 GB’dan 120GB’a çıkıyor. Tüm dünyada 27 milyondan fazla kayıtlı hesabı olan PlayStation Network de bircok yeni tam HD film, oyun ve TV programı içeriği sunmaya devam ediyor. Kullanıcılar, bini aşkın Blu-ray tabanlı filme indirilebilir PS3 oyununa kolayca ulaşabiliyor.

PS3’ün yeni özellikleri

• PS3 sistem yazılımı güncellemesi – V 3.00: Yeni PS3 ile sistem yazılım sürümü de yükseltiliyor. Bu güncelleştirmeyle kullanıcılar, “En yeniler” ("What's New" )  ekranıyla  hızlı bir şekilde  en yeni oyun, muzik ve filmlere ulaşabilecekler.  Ayrıca PlayStation Store’dan XMB  (XrossMediaBar) üzerindeki son oynadıkları oyunları doğrudan kullanabilecekler. PS3 sürekli olarak gerçekleştireceği sistem yazılımı güncellemeleriyle kullanıcıların eğlence deneyimini daha da geliştirmeye ve kolaylaştırmaya devam edecek.

• BRAVIA® Sync™ Özelliği: Yeni PS3 sistemi BRAVIA ® Sync ™ özelliği ile sunuluyor. Kullanıcılar yeni PS3 sistemini HDMI kablosuyla Sony BRAVIA LCD TV’ye bağladıklarında TV’nin uzaktan kumandasıyla PS3 sistemini de yönetebilecekler. Ayrıca Sony’nin Eco prensiplerine uygun olarak geliştirilen BRAVIA’lar "Sistem Bekleme Modu"na geçtiğinde PS3 sistemi de otomatik olarak kapanacak.*

• Dikey Stand (Vertical Stand - CECH-2000 serisi): Kullanıcılar ayrı satılan bir dikey stand (“Vertical Stand”) ile PS3 sistemlerini evlerinin mevcut ev eğlence ve ses sistemlerine daha kolay entegre edebilecekler.   • “Install Other OS” özelliğinin kalkması: Yeni PS3 sistemi, oyunlar ve diğer eğlence içeriklerini sunmaya odaklanıyor. Yeni PS3 sistemiyle kullanıcılar, diğer işletim sistemleri yükleyemeyecekler.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun