Genel 12 NİSAN 2010 / 11:39

Yeni pazarlar için devlet desteği talebi

Logo Yazılım'ın gerçekleştirdiği etkinlikte, yeni pazarlara atılımda devlet desteğinin önemi vurgulandı.

Logo Yazılım'ın gerçekleştirdiği etkinlikte, yeni pazarlara atılımda devlet desteğinin önemi vurgulandı.


Logo Yazılım 10 Nisan Cumartesi İstanbul’da gerçekleştirdiği etkinlikle yazılım sektöründen temsilcileri Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’la biraraya getirdi. Logo Yazılım’ın yurtdışı çalışmaları ve özellikle İran’da gerçekleştirdiği Nafiz Holding işbirliği konusunda bilgilendirme yapılan toplantıda, Bakan Yıldırım ile STK yetkilileri ile bilgi alışverişinde bulundu.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Logo Yazılım Yönetim Kurulu Başkanı Tuğrul Tekbulut, şirketin yurtdışı çalışmaları ve İranlı teknoloji şirketi Nafis Holding ile gerçekleştirdikleri işbirliği hakkında bilgi verdi. Yazılım sektörünü değerlendiren Tekbulut, bu şirketlerin farklı ülke pazarlarına açılmasında devletin rolüne dikkat çekti. Devlet aracılığıyla yurtdışında yeni pazarlara gidildiğinde, bu pazarlarda kapıların çok daha kolay açıldığını vurgulayan Tekbulut, devletin bu noktada Pazar yapıcı bir rol üstlendiğini kaydetti. bu kapsamda ortak güç ve sinerji yaratılmasının altını çizdi.

Bilgi teknolojilerinin artık bir sektör olmaktan çıktığını ve hayatın tüm alanlarıyla bütünleştiğini vurgulayan Bakan Yıldırım, 2023 vizyonu hedeflerine ve bilgi toplumu dönüşümüne dikkat çekti. “BT alanında yurtiçinde gerçekleştirdiğimiz çalışmaların yanı sıra ülkemizin dış dünyada hak ettiği yeri alması için çalışıyoruz” diyen Bakan Yıldırım, bu noktada hedefin sektörle devletin geliştireceği işbirliği olduğunu vurguladı. Yıldırım, “Türkiye’nin bilgi toplumu vizyonu, sektörün  hedefini de ortaya koyuyor. Bunu kamu tek başına yapamaz; sektör oyuncularıyla birlikte gerçekleştireceğiz” dedi.