Genel 23 OCAK 2009 / 08:41

Yeni nesil netbook'lar Tayvanlı IC tasarımcılarının yüzünü güldürdü

Tüketicilerin netbook talebi 2009'da artış gösteriyor.

Tüketicilerin netbook talebi 2009'da artış gösteriyor.


Tayvanlı birleşik yonga tasarım (IC design) şirketleri; Acer Aspire One yeni nesil netbook, Asustek Bilgisayar’ın yeni Eee PC modelleri ve Sony P serisinin piyasaya sürümlerinin yaklaşmasıyla, Ocak ayında orjinal ürün üreticilerinden (OEM) daha fazla talep almaya başladı.


Dahili kamera yongası tedarikçisi Sonix Teknoloki ve ALi, tuştakımı kontrolcüsü üreticisi Ene Technology ve ITE ve ethernet tedarikçisi Realtek’in; yıl boyunca satışlarında artış olması ve ilk çeyrekte devamlı büyümeleri bekleniyor. Acer, 2009’da 10 milyon Aspire One netbook dağıtımı yapacağını duyurdu. Aralık'tan itibaren yüzde 10 satış artışı gösteren Realtek'in 800 milyon yeni tayvan doları satış yapması bekleniyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun