Genel 05 KASIM 2008 / 11:29

Yeni nesil mobil teknolojiler tıp dünyasında

Kopenhag’da düzenlenen Sağlık Bilgi Teknolojileri Dünyası Fuarı’nda Panasonic dünyanın ilk Intel Atom işlemcili taşınabilir kilinik yardımcı (MCA) cihazını tanıttı.

Kopenhag’da düzenlenen Sağlık Bilgi Teknolojileri Dünyası Fuarı’nda Panasonic dünyanın ilk Intel Atom işlemcili taşınabilir kilinik yardımcı (MCA) cihazını tanıttı.


Intel taşınabilir klinik yardımcı platformu üzerine yapılandırılan Panasonic Toughbook CF-H1 özellikle klinik kullanımı için tasarlanmış. CF-H1 için Panasonic mühendisleri sağlık sektöründen temsilcilerle birlikte çalışmışlar. CF-H1 su, şok ve düşmeye dayanıklı yapısıyla dikkat çekiyor. Cihaz kolay dezenfekte edilebilir materyallerle üretilmiş. CF-H1 doktor ve sağlık ekibinin tıbbi kayıtlara anında ulaşabilmesini, hastanın durum ve ilaç takip verilerinin hassas bir şekilde işlenebilmesini mümkün kılıyor. Cihaz Panasonic’in pil teknolojisini kullanıyor. Hızla değiştirilebilen piller acil durumlarda bile çalışmanın kesintisiz sürdürülebilmesini sağlıyor. 1,5 kg’lık cihazda kolay taşıma için bir kulba sahip. Barkot ve RFID okuyucu ile donatılan cihazda ayrıca 2.0 milyon piksel web kamera da yer alıyor. Kablosuz bağlantı 802.11a/b/g/ draft-n ve Bluetooth 2.0 üzerinden sağlanıyor. CF-H1 Qualcomm’un Gobi kablosuz bağlantı teknolojisini de destekliyor. Cihaza isteğe bağlı olarak GPS de eklenebiliyor. Panasonic CF-H1 Avrupa pazarına Aralık 2008’de sunulacak.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun