Genel 09 HAZİRAN 2010 / 06:43

Yeni mezunlara ücretsiz danışmanlık eğitimi

MBIS, ücretsiz verilecek eğitimi başarı ile tamamlayanları kendi bünyesinde yazılım danışmanı olarak istihdam edecek.

MBIS, ücretsiz verilecek eğitimi başarı ile tamamlayanları kendi bünyesinde yazılım danışmanı olarak istihdam edecek.


MBIS, yeni mezun gençlere istihdam imkanı sağlayacak Türkiye çapında bir program başlatıyor. MBIS, Danışman Yetiştirme Programı kapsamında yeni mezun gençlere ücretsiz eğitim verecek. Kişisel gelişim eğitimleri ve vaka çalışmaları ile desteklenecek olan program sonunda yapılacak sınavı başarı ile geçenler MBIS'in gerçekleştirdiği yazılım projelerinde danışman olarak yetiştirilmek üzere istihdam edilecek.

Danışman Yetiştirme Programı, Temmuz 2010'da başlayacak. Başvuru için herhangi bir iş deneyimi ve SAP tecrübesi aranmayan programa, üniversitelerin fen, mühendislik, iktisadi ve idari bilimler fakültelerinden mezun gençlerin başvurmaları bekleniyor. Özgeçmiş bilgileri içeren başvuruların ik@mbis.com.tr adresine gönderilmesi isteniyor.

Türkiye genelinde ilgili tüm gençlerin başvurularının değerlendirileceği programa, Anadolu illerinden yoğun başvuru olursa, eğitimler İstanbul dışında, belirlenecek merkezi illerde de yapılabilecek.

Eğitimler, hafta içi ve hafta sonu gruplarına ayrılarak iki ay boyunca MBIS bünyesinde çalışan uzman danışmanlar tarafından verilecek. Program sonunda uygulama ve teknik konuların yer aldığı bir sınav yapılacak. Sınavda istenilen performansı gösterenler, MBIS'ın danışman kadrosunda istihdam edilme hakkı kazanacaklar.