Genel 16 KASIM 2010 / 07:18

Yeni medyada nefret söylemine karşı eğitim

Akademisyenler yeni medyada nefret söylemlerine karşı seminerde buluşuyor.

Akademisyenler yeni medyada nefret söylemlerine karşı seminerde buluşuyor.


Yeni medyada nefret söyleminin tehlikeleri konusunda düşünen ve yazan bir grup akademisyen bir araya gelerek bir eğitim programı hazırladı.

Grup, düzenlenen eğitim ve uygulama atelyesini şöyle tanımlıyor:"Nefret söyleminin egemen olduğu ve fikirlerin özgürce ifade edilemediği bir ortamda birlikte yaşamanın söz konusu olamayacağını düşündüğümüzden, ayrımcılığa karşı yurttaş eğitiminin bir parçası olarak gördüğümüz bir eğitim izleği geliştirdik. Bu söyleme karşı sizlerle birlikte düşünüp, mücadele stratejileri geliştirmeyi amaçlıyoruz. Yeni medya ortamını daha demokratik kılıp, aynı zamanda da nefret söyleminden nasıl arındırabiliriz sorularının yanıtlarını birlikte tartışmak istiyoruz. Bu amaçla Yeni Medyada Nefret Söylemi Çalışma Grubu olarak, İstanbul Şehir Üniversitesi ev sahipliğinde, öncelikle bu yönde farkındalık kazanmayı ve kazandırmayı hedefleyen çevrimiçi haber editörlerine yönelik bir eğitim ve uygulama atölyesinde siz duyarlı netdaşları aramızda görmekten memnuniyet duyarız. "

İstanbul Şehir Üniversitesi Altunizade yerleşkesinde 4 Aralık 2010 cumartesi günü düzenlenecek olan eğitim programına katılmak ve katkı sağlamak isteyenler, ayrıntılı program ve bilgiyi http://www.yenimedya.wordpress.com adresinden edinebilir. Bilgi ve kayıt için son tarih 27 Kasım 2010.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun