Genel 16 KASIM 2010 / 07:18

Yeni medyada nefret söylemine karşı eğitim

Akademisyenler yeni medyada nefret söylemlerine karşı seminerde buluşuyor.

Akademisyenler yeni medyada nefret söylemlerine karşı seminerde buluşuyor.


Yeni medyada nefret söyleminin tehlikeleri konusunda düşünen ve yazan bir grup akademisyen bir araya gelerek bir eğitim programı hazırladı.

Grup, düzenlenen eğitim ve uygulama atelyesini şöyle tanımlıyor:"Nefret söyleminin egemen olduğu ve fikirlerin özgürce ifade edilemediği bir ortamda birlikte yaşamanın söz konusu olamayacağını düşündüğümüzden, ayrımcılığa karşı yurttaş eğitiminin bir parçası olarak gördüğümüz bir eğitim izleği geliştirdik. Bu söyleme karşı sizlerle birlikte düşünüp, mücadele stratejileri geliştirmeyi amaçlıyoruz. Yeni medya ortamını daha demokratik kılıp, aynı zamanda da nefret söyleminden nasıl arındırabiliriz sorularının yanıtlarını birlikte tartışmak istiyoruz. Bu amaçla Yeni Medyada Nefret Söylemi Çalışma Grubu olarak, İstanbul Şehir Üniversitesi ev sahipliğinde, öncelikle bu yönde farkındalık kazanmayı ve kazandırmayı hedefleyen çevrimiçi haber editörlerine yönelik bir eğitim ve uygulama atölyesinde siz duyarlı netdaşları aramızda görmekten memnuniyet duyarız. "

İstanbul Şehir Üniversitesi Altunizade yerleşkesinde 4 Aralık 2010 cumartesi günü düzenlenecek olan eğitim programına katılmak ve katkı sağlamak isteyenler, ayrıntılı program ve bilgiyi http://www.yenimedya.wordpress.com adresinden edinebilir. Bilgi ve kayıt için son tarih 27 Kasım 2010.