Genel 15 HAZİRAN 2010 / 11:36

Yeni Mac Mini piyasaya 'sportif' girdi

Apple, yeniden şekillendirdiği Mac Mini'sini tanıttı.

Apple, yeniden şekillendirdiği Mac Mini'sini tanıttı.


Taşınabilir cihazları yüzünden neredeyse bilgisayar üreticisi olduğunu unuttuğumuz Apple, iPhone tanıtımı kadar ses getirmese de yeni Mac Mini'yi tanıttı.

Sportif tasarımıyla dikkat çeken cihazın yüzeyi tamamen alüminyumla kaplanmış. Mac Mini sadece 2 buçuk santim kalınlığında. Cihazın alt kısmında hafızaya doğrudan ulaşım için yuvarlak bir panel bulunuyor.

Görünümdeki değişikliklerin yanında Yeni Mac Mini'lerde 2,4 GHz ve 2,66 GHz Core 2 Duo işlemci seçeneği bulunuyor. Cihazda 8 GB'ye kadar yükseltilebilen 2 GB RAM bulunuyor. NVIDIA da Mac Mini'ye 256MB DDR3 320M model ekran kartıyla destek veriyor.

320 GB ve 500 GB sabit disk seçenekleriyle piyasaya çıkan Mac Mini'de Firewire 800, dört adet USB 2.0, GbE, HDMI, mini Display ve SD kart yuvası bulunuyor. Cihazda kablosuz bağlantı için Bluetooth ve 802.11n desteği bulunuyor.

Apple'dan Philip Schiller'e göre ekran kartındaki performans eski modele göre ikiye katlandı. Ayrıca benzer ürünlere kıyasla en iyi enerji verimliliğini yeni Mac Mini'nin sağladığını ifade eden Schiller, yeni tasarımın da kullanıcıları memnun etmesini umduklarını belirtti.

699 dolardan başlayan fiyatlarla piyasada bulunan Apple Mac Mini içinde daha detaylı bilgileri http://www.apple.com/macmini/design.html adresinde bulabilirsiniz.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun