Genel 16 EYLÜL 2008 / 12:18

Yeni iPod’lar Greenpeace’den övgü aldı

Greenpeace uzun süredir ürünleri çevre dostu olmadığı için Apple’a karşı tavır sergilemekteydi. Ancak yeni iPod’lar bu yaklaşımı değiştirdi.

Greenpeace uzun süredir ürünleri çevre dostu olmadığı için Apple’a karşı tavır sergilemekteydi. Ancak yeni iPod’lar bu yaklaşımı değiştirdi.


Kısa süre öncesine kadar Apple, Greenpeace’in yayınladığı çevreci tüketici elektroniği şirketleri listesinde en alt sırada bulunuyordu. Apple CEO’su Steve Jobs ise geçen yıl yazdığı ve şirketin web sitesinde yayınlana bir mektupta çevreci ürünlere yöneleceklerini açıklamıştı. Jobs sözünü tuttu. Yeni iPod’lar zararlı kimyasallar içermiyorlar ve üretimde arseniksiz cam kullanılıyor.


 


Bu gelişme üzerine Greenpeace şirkete övgüler yağdırmaya başladı. Greenpeace adına açıklama yapan üye Casey Harrell: “Greenpeace olarak Apple’ı yeni iPod’larında zararlı kimyasalları kullanmadığı için tebrik ediyoruz. Bu yaklaşımın iPod’lardan Mac’lere tüm gelecek ürünlerde devam etmesini diliyoruz” dedi.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun