Genel 07 EYLÜL 2010 / 07:37

Yeni Casper Nirvana'da iki farklı deneyim birarada

Yeni serideki dönüştürülebilir grafik teknolojisi ile iki farklı ekran kartı özelliği aynı bilgisayarda kullanılabiliyor.

Yeni serideki dönüştürülebilir grafik teknolojisi ile iki farklı ekran kartı özelliği aynı bilgisayarda kullanılabiliyor.


Casper, 1 model dahili ve 2 model harici ekran kartlı olmak üzere 3 farklı alternatif sunduğu yeni ürünü Casper Nirvana serisini duyurdu. Yeni Nirvana serisinin ekran kartlı modellerinde bulunan dönüştürülebilir ekran kartı teknolojisi dahili ve harici ekran kartı özelliğini aynı bilgisayarda tek tuşla sunuyor.

Dönüştürülebilir grafik özelliği sayesinde kullanıcı pil ömrüne ihtiyacı olduğu durumda tek bir tuşla dahili ekran kartına geçiş yapabiliyor ya da grafik performansı istediğinde harici ekran kartını aktive etme olanağına sahip oluyor. Bilgisayarı yeniden başlatma gereği duymadan GPU adı verilen tuşa basarak 10 saniye içinde ekran kartları arasında geçiş sağlayan bu özelliğin güç tasarrufunun yanı sıra bataryalarda yüzde 45’e varan bir artış sağladığı söyleniyor.

Nirvana’nın ekran kartlı modelleri, 2GB’lık DDR3 ATI HD 5650 dönüştürülebilir grafik özelliğinin yanı sıra Intel işlemcilerle performans gösteriyor. Casper, Intel Corei7 620 işlemciyle donatılmış modelini KDV hariç 1199 dolara tüketicilere sunuyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun