Genel 30 AĞUSTOS 2010 / 09:53

Yeni bir oyun konsolu geliyor

Lenovo üç şirketin elinde bulunan piyasada kendine de yer açılmasını istiyor.

Lenovo üç şirketin elinde bulunan piyasada kendine de yer açılmasını istiyor.


Sony PlayStation, Nintendo Wii ve Microsoft Xbox... Bu üç oyun kopnsolu şu anda tüm dünyadaki oyun severleri memnun etmek için kıyasıya bir rekabetin içinde. Bu rekabete yeni bir oyuncu geliyor.

Wall Street Journal'ın haberine göre, Lenovo tablet bilgisayar ve akıllı telefon piyasalarından önce oyun konsolu üretimine başlayacak.

Lenovo sözcüsü Jay Chen, eBox ismi verilen oyun konsolunun prototipini ürettiklerini açıkladı. Oyun konsolunun detaylarını henüz belli olmasa da Microsoft'un oyun kumandasına ihtiyaç duymadan hareketleri algılayabilen platformu Kinect'e benzeyeceği tahmin ediliyor.

Ayrıca oyun konsolunun klasik evde kurulan konsollardan biraz faklı olacağı ve istenilen yere taşınarak daha pratik bir şekilde kurularak hazır hale geleceği bilgisi verildi.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun