Genel 08 KASIM 2010 / 16:27

Yeni bir internet tarayıcısı: RockMelt

Netscape'in kurucusu, sosyal ağlarla tamamen bütünleştirilmiş tarayıcıyla karşımızda.

Netscape'in kurucusu, sosyal ağlarla tamamen bütünleştirilmiş tarayıcıyla karşımızda.


90'lı yılların ortasında Internet Explorer yerine Netscape tercih eden kullanıcılar vardır. O dönemde internete yeni bir soluk getiren tarayıcının kurucusu Marc Andreessen yeni bir tarayıcıyla karşımıza çıktı.

Sosyal ağları daha verimli kullanmak üzerine tasarlanan Rockmelt isimli tarayıcı, yeni pencere açmadan sosyal ağlara erişime imkan veriyor. Yeni tarayıcı sürekli yeni sekmeler ya da pencereler açmadan tarayıcıya yerleştirilen eklentilerle Facebook, Twitter gibi hesaplara sitelere erişim sağlıyor.

Sevilen siteler yine sosyal ağlar gibi sağa sola yerleştirilerek ilk ekranda doğrudan görüntülenebiliyor. Andreessen'e göre, tarayıcıların artık yeniden şekillenmesi gerekiyor. Netscape'de yaptıkları her şeyin insanların web kullanımını geliştirdiğini belirten Andreessen, yeni bir yola girilmesi gerektiğini ifade etti.

Klasik tarayıcılarda sıkılan kullanıcılar için denemeye değer tarayıcı, Chrome tabanlı çalışıyor. Videoda ve www.rockmelt.com adresinde daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun