Genel 11 HAZİRAN 2010 / 11:04

Yemeksepeti.com Rusya'da

Yemeksepeti.com, Türkiye'den sonra şimdi de "izrestorana.ru" adıyla Rusya'da hizmet veriyor.

Yemeksepeti.com, Türkiye'den sonra şimdi de "izrestorana.ru" adıyla Rusya'da hizmet veriyor.


Yemeksepeti.com, uluslararası alanda bir girişime imza atarak Rusya'da hizmet vermeye başladı. Yemeksepeti.com, tamamen Kiril alfabesiyle Rusça olarak hazırlanan ve izrestorana.ru adresinden ulaşılabilen sitesiyle Moskovalıları online yemek siparişiyle buluşturdu.

Bugün 191 üye restoranla tüm Moskova ve çevresinden yemek siparişi alan izrestorana.ru, Rusya'daki tek online yemek siparişi sitesi konumunda bulunuyor. Izrestorana.ru'nun üye restoran sayısının bir yıl içinde 500'e ulaşması hedefleniyor. Moskovalıların yemek siparişi alışkanlıklarına yepyeni bir yön vermeyi amaçlayan izrestorana.ru, Rusça ve İngilizce olarak hizmet veriyor.

"Rusya'da paket servis pazarı Türkiye'nin gerisinde"

Izrestorana.ru Genel Müdürü Saba Bener, restoranın hizmet vermeden önce Rusya'da 1,5 yıla yakın süren kapsamlı bir hazırlık aşamasından geçtiklerini belirtti: "Izrestorana, Rusça'da ‘restorandan' anlamını taşıyor. Ruslar kendi dillerindeki internete runet diyorlar. Bu nedenle biz de ‘runet'in en lezzetli sitesi' sloganıyla yola çıktık. Ekibimiz hem Rusya'da hem İstanbul'da çalışıyor. Moskova'daki ekip genel yönetim, pazarlama, muhasebe ve restoran ilişkilerini, İstanbul'daki ekip ise sitenin yapımını, güncellenmesini, menülerin hazırlanmasını ve müşteri ilişkilerini yürütüyor. Çağrı merkezimiz izrestorana.ru'nun üye restoran ve kullanıcılarına Rusça ve İngilizce olarak hizmet veriyor. Bunun yanı sıra izrestorana.ru'nun daha test aşamasının ilk günlerinden itibaren Moskova'da yaşayan Türklerden büyük ilgi gördüğünü de belirtmek isterim."

Saba Bener, Rusya'daki paket servis pazarın büyük potansiyele sahip olduğunu ama işleyiş olarak Türkiye'nin 10 yıl gerisinde bulunduğunu ifade etti: "Rusya'da paket sipariş pazarına baktığımızda, Türkiye'de ve dünyada olduğu gibi pizza ilk sırada bulunuyor. Ancak ülkemizden farklı olarak Rusya'da ikinci sırada sushi yer alıyor. Rusya'nın Türkiye'den bir diğer farklılığı ise paket siparişte promosyon sisteminin yoğun olarak kullanılmaması. Teslimat hızı konusunda da önemli farklılıklar mevcut. Örneğin, verdiğiniz siparişin 2 ya da 2,5 saatte teslim edilmesi normal karşılanabiliyor. Yemeksepeti.com'un sahip olduğ vizyonla birlikte, Rusya'daki paket sipariş pazarında önemli bir gelişme ve ilerleme yaratacağına inanıyoruz."

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun