Genel 24 MAYIS 2010 / 11:22

Yemek bloggerları işi biraz abarttı

Restoran sahipleri yemek konusunda blog yazanlardan rahatsız.

Restoran sahipleri yemek konusunda blog yazanlardan rahatsız.


Yemek konusunda blog yazanlar, gittikleri popüler restoranlarda yaşadıkları deneyimi ve karşılarına gelen tabakları paylaşma konusunda yeni bir eğilim yarattılar. Yazarlar, restoranda yiyip içtikleri şeylerin fotoğrafını ya da videosunu çekiyor ve bloglarında yemeğin tadı ve görüntüsü ile ilgili görüşlerini ve eleştirilerini belirtiyorlar. Ancak bunu yaparken işi biraz abartıyorlar.

Yemek geldiği sırada fotoğraf işlemleri ile uğraştıkları için yemekler soğuyor ve bu durum eleştirilere de yansıyor. Bu olumsuz eleştiriler de restoran sahiplerinin doğal olarak canını sıkıyor.

Bazı restoranların bu konuda önlem almak için kameraların restorana girişini yasakladığı veya fotoğraf çekme yasağı getirdiği söyleniyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun