Genel 25 HAZİRAN 2010 / 09:01

Yazılım mimarileri iyileşecek

Yazılım mimarileri iyileşme yolunda

ACM, Software Reengineering danışmanlık hizmetiyle kurumlara yeni taleplere hızlı şekilde cevap verme yöntemlerini anlatıyor.ACM, yeni danışmanlık hizmeti Software Reengineering kapsamında, kurumlara yeni taleplere nasıl cevap verileceğini anlatıyor. ACM Software Reengineering hizmetiyle, yazılım projelerinin mevcut işlevselliğini koruyarak kod, yazılım mimarisi, tasarım ve kullanılan teknolojilere kadar birçok önemli unsuru gözden geçiriyor. Bu çalışmayla birlikte, yazılım projelerinde sıkıntı yaratan noktaların tespiti ve çözümlenmesi, kod anlaşılırlığının artırılması, kod tekrarının azaltılması, kolay esneyebilen bir yapının oluşturulması, test ve otomasyonla hata oranlarının azaltılması ve böylece yazılım projesinin üretkenliğinin artırılması amaçlanıyor.

ACM danışmanları, Software Reengineering çalışmalarını projenin pilot modülleri üzerinde proje ekibiyle birlikte yürütüyor. Bu çalışma sonrasında, öğrenilen mühendislik pratikleri yaygınlaştırılarak yazılım geliştirme hızının kurum içinde artırılması amaçlanıyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun