Genel 17 HAZİRAN 2010 / 12:12

Yazıcılara reklam alacaklar

HP ve Yahoo, web bağlantılı yazıcılara reklam koyabilmek için planlara başladı.

HP ve Yahoo, web bağlantılı yazıcılara reklam koyabilmek için planlara başladı.


Teknoloji geliştikçe yeni gelir kapıları açılıyor. İnternet üzerinden reklamların etkinliği ve kullanıcı tercihlerine çok daha kolay uyum sağlayabilmesi büyük şirketlerin iştahını kabartmaya devam ediyor. HP ve Yahoo da internete bağlanabilen yazıcılar üzerinden reklam alanı oluşturmak için girişimlere başladı.

Tabii sistem her çıktının üzerine bir reklam eklemek yoluyla olmayacak. Reklamlar sadece HP'nin zamanlı teslimat servisinden gazete ve dergi çıktısı alan müşterilere uygulanacak. Kullanıcıların IP'leri üzerinden bulunduğu yere ve kullanıcının tercihlerine uygun reklamlar üretilecek.

Tüm bunların yanında cevabını bulmamış sorular da yer bulunuyor. Bunların belki de en önemlisi, yazıcının tonerini reklam için kullanmaya insanların nasıl ikna olacağı.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun