Genel 08 KASIM 2012 / 12:46

Yatırımcılar 13-14 Kasım'da Bilgi Üniversitesi'nde girişimcileri bekliyor

Dev yatırımcılar 13 Kasım'da girişimcileri bekliyor

Bu sene beşincisi düzenlenen yatırımcılar ile Türk girişimcileri bir araya getiren platform 4iX 2012 İstanbul Innnovation Xchange, seçilen şirketin özel eğitimler almasını sağlayacak.Birçok ülkeden aktif yatırımcıları seçerek, girişimcilerle buluşmasını sağlayan organizasyon, Vodafone Ventures, Samsung Ventures, Passion Capital, Atamico, Lakestar, FMO gibi dünyanın önemli yatırımcıları teknoloji alanında yeni Türk girişimcisini aramak üzere ilk kez ülkemize getiriyor.

Ülkemizdeki buluşmanın ardından sadece 10 şirketin katılabildiği eğitimlerden Ocak-Mart 2013 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olana katılma şansı elde edecek şanslı şirket 3 ay süresince İtalya’da danışmanlarla çalışmanın yanı sıra, Avrupa ve Amerika’dan pek çok yatırımcı ve girişimci ile tanışma fırsatı elde edecek. 3 ay süresince İtalya’da tüm yaşama ve çalışma masrafları karşılanacak ekip ayrıca 15 bin avro da nakit paranın sahibi olacak.

Amerika’da da ofisleri bulunan, Venedik merkezli H-Farm gelişim merkezine gitmeye hak kazanacak ekibin geliştirdikleri ürün veya sistemin bir demosunun hazır bulunması; tek bir kişi değil bir ekip olması; dijital medya veya mobil teknolojileri alanında çalışmaları ve teknolojinin pazarlama; sosyal ve iletişim alanlarında da aktif olma özellikleri aranacak.

Dünyanın önemli yatırımcıları ülkemize geliyor

Bootcamp Ventures ve yerel ortağı WBCons tarafından düzenlenen etkinlik kapsamında Vodafone Ventures, Samsung Ventures, Passion Capital, Atomico, Lakestar, Aramex gibi dünyanın en önemli yatırımcıları, stratejik ortak ve küresel yatırımcı arayan Türk şirketleri ile buluşmak için Türkiye’ye gelecek.

Bu seneki etkinliğe, doğru iş modeline sahip ve yurtdışı hedefleri bulunan 20 girişimci şirket katılabilecek. Yatırımcılarla birebir diyalog kurma ve şirketlerinin gelişimi konusunda fikir alabilme şansını da elde edecek yatırımcılar, Facebook ve Skype gibi dünya devlerine erken yatırımları ile dikkat çeken Klaus Hommels ve Silikon Vadisi’nde yaşamakta olan başarılı Türk girişimci Barış Karadoğan ile de tanışma fırsatı elde edecek. Seçilen girişimciler otomatik olarak Global Innovation XChange platformuna üye olma imkanı kazanacak ve www.bootcamventures.com adresinde yer alarak dünyanın her yerinden girişimci ve yatırımcılarla iletişim kurma imkanına sahip olacaklar.

Bootcamp Ventures Innovation Xchange: 4iX 2012 hakkında daha fazla bilgi için www.istanbulinnovation.com adresini kullanabilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun