Genel 10 ŞUBAT 2010 / 13:03

Yatırım Finansman sitesinde her şey size özel

Yenilenen site finans şirketlerine yönelik online kimlik ve marka iletişimi anlayışını bir sonraki boyuta taşıyor.

Yenilenen site finans şirketlerine yönelik online kimlik ve marka iletişimi anlayışını bir sonraki boyuta taşıyor.


 

Türkiye İş Bankası ve TSKB'nin öncülüğünde, 13 büyük bankanın katılımıyla kurulan Yatırım Finansman, yatırımcılara güvenilir ve pratik hizmet sunmak hedefiyle yenilediği internet sitesini hizmete sundu. Tasarım ve yazılım uygulaması MagiClick tarafından gerçekleştirilen internet sitesi, kullanıcı tarafından özelleştirilebilir yapısıyla finans şirketlerine yönelik online kimlik ve marka iletişimi anlayışını bir sonraki boyuta taşıyor.

Finansal alanda detaylı ve güncel çok çeşitli verilerin yer aldığı sitede fonksiyonel finansal grafik ve göstergelere de ulaşılabiliyor. Siteye üye olan ya da internet şubesi müşterisi olan kullanıcılar, ek yardımcı araç ve kaynaklardan yararlanma imkanına sahip oluyorlar.

Bu sitede her şey size özel

Kullanıcılar, YF'nin yeni internet sitesini kendi ihtiyaçları doğrultusunda kişiselleştirebildikleri için, ihtiyaç duydukları bilgilere çok daha kolay ve hızlı bir şekilde ulaşma avantajına sahipler. Site üyeleri ile YF müşterilerinin yararlanabildiği "Benim Sayfam" uygulaması aracılığıyla, yatırımcılar takip etmek istedikleri konuları ve görüntülenme biçimlerini kendileri belirleyebiliyorlar. Böylelikle yatırımcılar, kendi yatırım dünyalarını oluşturabilme imkanına sahip oluyorlar. Bu bölümde istenilen modüller görünüme eklenebiliyor. Bunun yanı sıra modüller, önceliklere ve tercihlere göre sayfa içerisinde "sürükle bırak" yöntemiyle hareket ettirilerek düzenlenebiliyor.

Günde ortalama 2.000 ziyaretçinin tıkladığı site, yenilikçi ve kullanıcı dostu tasarım anlayışıyla da dikkat çekiyor. Modern görünüme sahip bilgi bandını kullanıcılar ihtiyaçlarına göre özelleştirebiliyorlar. Böylece özel olarak ilgilenilen hisse senetleri ve endekslerin bilgi bandı üzerinde görünmesi sağlanabiliyor. Bilgi bandının akış hızı isteğe bağlı olarak düzenlenebildiği gibi, istenirse tamamen ekrandan kaldırmak da mümkün olabiliyor.

 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun