Genel 22 MART 2010 / 07:14

Yaratıcı beyinler "Uygulamalar Yarışıyor"da kendini gösterecek

Turkcell "Uygulamalar Yarışıyor" mobil uygulama yarışmasıyla hayal gücünü ve teknolojiyi en iyi kullanan kazanacak.

Turkcell "Uygulamalar Yarışıyor" mobil uygulama yarışmasıyla hayal gücünü ve teknolojiyi en iyi kullanan kazanacak.


Turkcell, Türkiye'de geliştirilen mobil uygulama sayısını artırmak, ekosisteme yeni oyuncular kazandırmak ve girişimciliği teşvik etmek amacıyla "Uygulamalar Yarışıyor" mobil uygulama yarışması düzenliyor.

Yarışmacılar, başta finansal işlemler, mobil sağlık, uzaktan eğitim, lokasyon tabanlı uygulamalar ve sosyal paylaşım sitelerindeki iletişim ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik uygulama alanları olmak üzere, çeşitli kategorilerde yetenek ve becerilerini sergileyebilecek. Yaratıcı beyinler "Uygulamalar Yarışıyor"da uygulama platformu olarak Android, BlackBerry, iPhone, Java, Symbian ve Windows Mobile'dan herhangi birini seçebilecek.

Uygulamalar Yarışıyor'dan ödül yağmuru

Jürinin bilişim ve iletişim dünyasının önde gelen isimlerinden oluşacağı yarışmada birinciye 20 bin TL, ikinciye 10 bin TL ve üçüncüye de 5 bin TL para ödülü verilecek. Sağlık kategorisindeki en iyi 2 uygulamaya 5 bin TL, Eğitim, Finans, Lokasyon, Sosyal Paylaşım kategorilerindeki finalistlere de sürpriz cep telefonu ödülleri verilecek.

Aynı zamanda girişimci öğrencilerin de desteklenmesini sağlayan yarışmada, burs ve eğitim imkânı da yer alıyor. Mobinex Smartface Designer ile geliştirilmiş uygulamalar arasından seçilecek en iyi uygulama da BlackBerry 9700 Onyx marka cep telefonu ile ödüllendirilecek. Ayrıca, katılan herkese Turkcell ve Turkcell Teknoloji'nin birlikte düzenleyeceği Mobil Uygulama Geliştirme etkinliğine katılım davetiyesi gönderilecek.

Kazananlar Turkcell müşterilerinin yararlandığı yüzlerce uygulamanın adresi olan Uygulama Dükkânı üzerinden tanıtım imkânına da kavuşacak. Mayıs ayında sonuçlanacak Uygulamalar Yarışıyor ile ilgili detaylı bilgi ve katılım şartlarına www.uygulamalaryarisiyor.com adresinden ulaşılabiliyor.