Genel 01 EKİM 2010 / 07:04

Yapı Kredi Yayınları da e-kitap projesine katıldı

Yapı Kredi Yayınları’ndan çıkan kitaplar da artık e-kitap olarak okunabilecek.

Yapı Kredi Yayınları’ndan çıkan kitaplar da artık e-kitap olarak okunabilecek.


Yapı Kredi Yayınları, idefix.com sitesinde başlatılan ve kitapları elektronik ortamda okuma imkânı veren e-kitap projesine katılıyor. İlk etapta 70’i aşkın kitap ile projeye dâhil olan Yapı Kredi Yayınları kitaplarını kitapseverler bundan böyle e-kitap olarak okuyabilecek.

Yapı Kredi Yayınları, aralarında Yaşar Kemal’in de bulunduğu pek çok yazarın kitaplarını e-kitap olarak okura sunuyor. Listenin ilk göze çarpan eserleri arasında Yaşar Kemal’in Bu Diyar Baştan Başa serisindeki Nuhun Gemisi, Yanan Ormanlarda Elli Gün, Peri Bacaları ve Bir Bulut Kaynıyor adlı kitapları yer alıyor.

Türk şiirinin önde gelen şairleri de yine bu listede. Oktay Rifat, Behçet Necatigil, İlhan Berk, Edip Cansever, Metin Eloğlu, Lale Müldür ve Samih Rifat bu şairlerden sadece birkaçı.

Bunların yanı sıra yakın tarihe ışık tutan kitaplar listede önemli bir yer tutuyor. Kâzım Karabekir’in büyük ses getiren Günlükler’i, Cemil Koçak’ın hazırladığı 27 Mayıs Bakanlar Kurulu Tutanakları, Talat Aydemir’in bütün anılarını kapsayan Hatıratım, hazırlanan kitaplardan bazıları.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun