Genel 04 OCAK 2016 / 14:02

Yandex artık elfçe çeviri yapabiliyor

Silmarillion, Hobbit ve Yüzüklerin Efendisi’nin yazarı J.R.R. Tolkien’ın geliştirdiği Elfçe dili, Yandex Çeviri’de yer alan 65 dilden bir tanesi oldu.

64 dilde çeviri hizmeti veren Yandex Çeviri’ye J.R.R. Tolkien’in geliştirdiği Elfçe’de katıldı. Tolkien’in doğum günü olan 3 Ocak’ta eklenen dil, 25 bini aşan kelime sayısı ve dil kurallarıyla bugüne kadar geliştirilmiş en büyük kurgu dillerinden biri olarak gösteriliyor.  

 
Quenya ve Sindarin olmak üzere ikiye ayrılan Elfçe’nin Sindarin kolu ilk olarak Yandex Çeviri’de kullanılıyor. İlk aşamada Sindarin Elfçesi’nin sadece Yandex.Çeviri’nin masaüstü versiyonunda yer aldığı belirtiliyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun