Genel 26 ŞUBAT 2010 / 07:53

Yamaha Motor Türkiye'yi mesken tuttu

Yamaha Motor, çok yönlü motosikleti 1200 cc Super Ténéré modelini dünyaya Türkiye'den tanıttı.

Yamaha Motor, çok yönlü motosikleti 1200 cc Super Ténéré modelini dünyaya Türkiye'den tanıttı.


Yamaha Motor, uzun yıllardır dağıtıcı şirket kanalıyla Türkiye pazarındayken, artık Yamaha Motor olarak varlığını sürdürecek. Yeni yapılanma haberini, yeni modeli Süper Ténéré'nin lansmanıyla birlikte açıklayan firma, yeni modelini bütün dünyaya da Türkiye'den tanıttı.

Süper Ténéré modelinin tanıtıldığı MotoPlus Fuarı'na Yamaha Motor'un Avrupa Satış ve Pazarlama Müdürü Arno Sunnotel, Yamaha Motor Türkiye Direktörü Hiroto Fujii ve Yamaha Motor Türkiye Genel Müdürü Ünsal Ercan katıldı.

XT1200Z Super Ténéré, kıtalararası seyahate yönelik, güven ve keyif veren, konfor sunan bir macera gezisi makinesini yaratmak amacıyla başladı. Ayrıca bu tarz motorun, offroad macera, uzun yol turing, viraj sürüşü, şehir içi ulaşım için yüksek performanslı olması hedeflendi. Bu göstergelerle Super Ténéré doğdu.

Super Ténéré'in kalbi sıvı soğutmalı, 4 zamanlı, DOHC, sıralı 2 silindirli, 4 subaplı, yakıt enjeksiyonlu, çift bujili bir motor. Sahip olduğu 1199cc hacimle, seri hızlanma için 110PS (7.250 rpm'de) ve zahmetsiz seyir ve sollama için geniş bir tork dağılımı sağlıyor.

Super Ténéré motorun fiyatı 43.500 TL.