Genel 17 ARALIK 2010 / 09:04

Yahoo servislerini kapatıyor

Delicious'ın da dâhil olduğu bazı servisler 600 kişinin işten çıkarılmasıyla kapatılıyor.

Delicious'ın da dâhil olduğu bazı servisler 600 kişinin işten çıkarılmasıyla kapatılıyor.


Bugünlerde Google karşısında arama motoru olmak zor. Google hem gün geçtikçe arama motorunu geliştiriyor hem de başka servislerle kullanıcıları kendine bağlıyor. Yahoo'nun bu rekabette birkaç adım geride kaldığını söylemek zor değil.

İçerik paylaşma sitesi Delicious da artık Yahoo'nun sağladığı servislerden biri olmayabilir. Son karar alınmasa da, Yahoo'nun 600 kişiyi işten çıkarmasının ardından Delicious'ın da kapanacak servisler listesinde yer aldığı belirtiliyor.

Yahoo yaptığı açıklamayla tehlikede olan servislerini Twitter aracılıyla açıkladı. Şirket bu sırada bile içerik paylaşım sitesi Delicious'ı yeterince etkin görmediğini göstermiş oldu.

Yapılan açıklamada MyBlogLog, Yahoo Buzz, Yahoo Picks ve Yahoo Bookmarks servislerinin risk altında olduğu belirtildi.

Carol Bartz'ın Yahoo CEO'su olarak göreve gelmesinin ardından yapılan temizlik sürüyor. Bartz, kâr etmeyen ya da az kullanılan servisleri ya kapattı ya da sattı. Yeni CEO'nun gelişiyle Yahoo trafiğin daha yoğun olduğu alanlar ve reklam satışına odaklandı. 2011 yılında Yahoo'nun öncelikleri arasında mobil alanlar, iletişim ve yerel servisler yer alıyor.

Bartz'ın etkisi ekonomik olarak henüz görülmedi. Zira Google ve Facebook gibi rakiplerin gelirlerine bakıldığında Yahoo oldukça geride kaldı.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun