Genel 14 OCAK 2009 / 12:14

Yahoo'nun yeni CEO'su kâra odaklandı

Yahoo'nun yeni CEO'su Carol Bartz şirket yönetimini dış müdahalelerden koruyacak.

Yahoo'nun yeni CEO'su Carol Bartz şirket yönetimini dış müdahalelerden koruyacak.


İki aylık bir arayış süreci ardından Yahoo yeni CEO'sunu buldu. Carol Bartz'ın kısa süre içinde iş başına geçmesi bekleniyor. 14 yıl boyunca Autodesk yazılım şirketi bünyesinde çalışan Bartz, bu şirketteki başkanlık döneminde ciroyu 285 milyon dolardan 1.5 milyar dolara yükseltti.


Gerçekleştirdiği basın toplantısında Yahoo’nun an itibariyle yaşadığı sorunlara değinen Bartz: “Odak noktam şirket karlılığını artırmak olacak. İnsanlar dışardan Yahoo’nun ne yapması ya da ne yapmaması gerektiğine karar veriyordu. Artık bu bir son bulacak” dedi. Bartz ayrıca, Yahoo’nun dördüncü çeyrek kazancını 27 Ocak tarihinde duyuracağını belirtti.


Bartz aynı zamanda Intel, Cisco, NetApp ve Milli Bilim ve Teknoloji Madalyaları Kurulu yönetim üyelerinden. Bartz son olarak George Bush tarafından, Bilim ve Teknoloji Müşavirler Konseyi’ne atandı.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun