Genel 25 AĞUSTOS 2010 / 13:55

Yahoo aramaları Bing'ten sorulacak

Arama motoru Yahoo'nun ABD ve Kanada'daki aramaları Bing tarafından sağlanıyor.

Arama motoru Yahoo'nun ABD ve Kanada'daki aramaları Bing tarafından sağlanıyor.


Microsoft ve Yahoo geçtiğimiz ay Yahoo'nun arama motorunun Bing tabanını kullanması üzerine testlere başlamıştı. Testler sonuçlandı ve Yahoo, Amerika Birleşik Devletleri (ABD) ve Kanada'da resmi olarak Bing tarafından desteklendiğini belirtiyor.

Bing ABD ve Kanada'da şu anda sadece İngilizce aramaları destekliyor. Önümüzdeki aylarda diğer dil ve bölgeler için de arama imkânı geleceği bildirildi.

Bing bu yılsonuna kadar reklam merkezini de sisteme taşımayı hedefliyor. Yahoo ortak çalışmanın kendilerini diğer alanlarda çalışabilmesine imkân tanıyacağını belirterek Bing ile çalışmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiriyor.

Geçtiğimiz ayın verilerine bakıldığında Google ABD piyasasındaki ilk sırada yer almaya devam ediyor. Yahoo yüzde 18,9, Bing de yüzde 12,7'lik piyasa payını koruyor.

Daha önce Yahoo Japonya'da Google altyapısını kullanacağını açıklamış, Microsoft bu durumdan pek memnun olmamıştı.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun