Genel 19 MART 2009 / 15:40

Xerox ve Filmat’tan sektörel iş ortaklığı

Xerox, dijital baskı ürünlerini, grafik sanatlar ve matbaa sektörüne satış ve pazarlamasını yapmak üzere, Filmat ile iş ortaklığına girdi.

Xerox, dijital baskı ürünlerini, grafik sanatlar ve matbaa sektörüne satış ve pazarlamasını yapmak üzere, Filmat ile iş ortaklığına girdi.


Xerox ve Filmat arasındaki iş ortaklığını duyurmak üzere  bugün, WOW Istanbul Hotel ve Convention Center’de bir etkinlik düzenlendi. Xerox Türkiye Genel Müdürü Mehmet Sezer ve Filmat Genel Müdürü Cengiz Metin’in katılımı ile gerçekleştirilen etkinlikte, bu iş ortaklığının sektörel ihtiyaçlara nasıl karşılık vereceği ve grafik sanatlar endüstrisindeki güncel gelişmeler dile getirildi. Açılış konuşmasını Xerox Türkiye Genel Müdürü Mehmet Sezer ve Filmat Genel Müdürü Cengiz Metin’in yaptığı etkinlikte ayrıca, Filmat Satış Müdürü (Grafik Ürünler/Baskı Öncesi, Baskı ve Baskı Sonrası) Öncü Güyer, Xerox Türkiye Grafik Sanatlar Satış Yöneticisi Serkan Güneş ve Xerox Türkiye Grafik Sanatlar Bölge Satış Müdürü Turaç Taylan da birer sunum yaptı. Gerçekleştirilen bu iş ortaklığı çerçevesinde Filmat, sektördeki faaliyetlerine Xerox’un yüksek kapasiteli dijital baskı sistemlerinin Türkiye’deki satış ve dağıtımını eklerken Xerox, Filmat gibi sektörün önde gelen kurumlarından biriyle işbirliği yaparak dağıtım kanallarını güçlendirecek. Xerox ile Filmat arasındaki iş ortaklığı ayrıca, sektörün yeni gereksinimleri doğrultusunda grafik sanatlar sektöründeki firmalar için önemli yenilikler getirecek.Xerox Türkiye’nin Filmat ile olan iş ortaklığının sektör açısından önemli bir gelişme olduğunu ifade eden Xerox Türkiye Genel Müdürü Mehmet Sezer, “Filmat’ın matbaa sektöründeki tecrübesi, Xerox’un dijital baskı sistemlerinin Türkiye’de daha yaygın bir şekilde kullanılmasını sağlayacaktır” dedi.  Mehmet Sezer ayrıca, “Filmat ile yapılan işbirliği, Xerox'un stratejik iş ortaklıkları kurma hedefinin bir sonucu olmakla beraber, sektördeki uzun vadeli planlarının bir parçasıdır” şeklinde konuştu.Filmat Genel Müdürü Cengiz Metin ise yaptığı değerlendirmede, grafik sanatlar sektöründe Xerox ile iş ortaklığı yapısı altında başlattıkları işbirliğinin her iki kurum için de başarılı olacağına inandığını söyledi. Cengiz Metin, “Xerox’un güçlü altyapısıyla müşterilerimizin ihtiyaç ve sorunlarına ortak, isabetli çözümler oluşturacağız. Filmat olarak bu işbirliğine, deneyimli ekibimiz, mevcut sektörel altyapımız ve Filmat ismine olan güven ile kısa sürede katkı sağlayacağız. Sektörümüzün önünde yeni ufuklar açacak dijital baskı teknolojilerine yatırım yapılmasını sağlayarak, müşterilerimizin ihtiyaçlarına uygun, yeni fırsatlar sunuyor olacağız. Bize bugün bu güveni, inovasyonda lider, Xerox markası eksiksiz olarak vermektedir” dedi.


 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun