Genel 03 MART 2010 / 09:08

Xerox temiz dünya için çalışıyor

Xerox 2009 yılı Küresel Vatandaşlık Raporu'nu yayınladı.

Xerox 2009 yılı Küresel Vatandaşlık Raporu'nu yayınladı.


Xerox, iş hedefleri, üretim süreçleri ve sosyal sorumluluklarını masaya yatırdığı 2009 yılı Küresel Vatandaşlık Raporu'nu yayınladı. Xerox'un 2006 yılından itibaren duyurmaya başladığı Küresel Vatandaşlık Raporu, kurumun vatandaşlık politikalarını, sosyal sorumluluklarını, çevre politikalarını ve sürdürülebilirlik yaklaşımlarını ortaya koyuyor. Raporda ayrıca; yönetim uygulamaları, etik değerler, kültürel çeşitlilik (diversity), müşteri haklarını koruma, çalışan memnuniyeti gibi konulara da yer veriliyor.

Rapora göre Xerox iklim koruması başlığı altında hem kendisinin hem de müşterilerinin operasyonları için karbon atıklarını azaltan teknolojilere yatırım yapıyor. Temiz hava ve suyun korunması konusunda da hassas davranan Xerox, sıfır zehir bırakmayı hedef edinmiş.

Xerox ayrıca biyolojik çeşitlilik ve dünya ormanlarının korunması için de müşterileri, tedarikçileri ve diğer hissedarları ile hareket ediyor.

Raporun tamamı burayı tıklayarak okuyabilirsiniz.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun