Genel 07 MAYIS 2010 / 11:06

Xerox'la daha yeşil yazdırın

Xerox GreenPrint yazılımını kullanmak, bir şirket için yılda 2 milyon dolar tasarruf etmek, 4 bin ağaç kurtarmak anlamına geliyor.

Xerox GreenPrint yazılımını kullanmak, bir şirket için yılda 2 milyon dolar tasarruf etmek, 4 bin ağaç kurtarmak anlamına geliyor.


Xerox, çevreye verilen zararı azaltmak, israfı önlemek ve müşterilerinin maliyetlerini azaltmak için GreenPrint Technologies ile güçlerini birleştirdi. Yapılan işbirliği ile Xerox Phaser 8860 katı mürekkep yazıcı, Phaser 8860MFP çok fonksiyonlu yazıcı veya Xerox ColorQube 9201/9202/9203 çok fonksiyonlu yazıcı satın alanlar GreenPrint yazılımın kopyasını ücretsiz olarak sınırsız bir şekilde kullanabilecekler.

GreenPrint yazılımı, yazıcıya gönderilen her sayfayı analiz edip baskıdan önce istenmeyen sayfaları otomatik olarak belirliyor ve kaldırıyor. Böylelikle ihtiyacın dışındaki sayfaların basılmasını engelleyerek, israfın önüne geçiyor. GreenPrint yazılımını içinde yer alan bir raporlama özelliği ile yaptığınız kağıt, toner tasarrufu ile önlediğiniz karbondioksit salınımı öğrenilebiliyor.

GreenPrint Technologies tarafından yapılan araştırmaya göre, bir çalışan yılda ortalama 10 bin sayfa yazdırıyor ve bu sayfaların yaklaşık bin 400'ü israf oluyor. Fortune 500 listesinde yer alan bir şirketin, sadece masaüstü bilgisayarlarına GreenPrint'i yükleyerek yılda 2 milyon dolar tasarruf edebileceği, 4 bin ağaç kurtarabileceği ve 12 bin tonun üzerinde karbon emisyonunun oluşmasını önleyebileceği söyleniyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun