Genel 07 MAYIS 2009 / 12:54

Xerox dağıtım ağını genişletiyor

Xerox, Türkiye genelinde 2.000’e yakın satış noktasına ürün sunan Ekip Elektronik’i, Xerox tüketim malzemelerinin yeni distribütörü olarak atadı.

Xerox, Türkiye genelinde 2.000’e yakın satış noktasına ürün sunan Ekip Elektronik’i, Xerox tüketim malzemelerinin yeni distribütörü olarak atadı.


Xerox, tüketicilerin Xerox ofis ürün ve çözümlerine daha rahat ulaşabilmesi ve bu ürünlerden verimli bir şekilde faydalanabilmesi için faaliyetlerini sürdürüyor. Xerox, Türkiye'deki operasyonlarını daha geniş bir alana yaymak ve ürünlerinin Türkiye'nin her tarafında rahatça bulunabilir olmasını sağlamak üzere 1 Mayıs itibari ile Ekip Elektronik'i yeni tüketim ürünleri distribütörü olarak atadı. Ekip Elektronik'in ürün sağladığı Türkiye genelindeki 2.000'e yakın satış noktasında yer alacak Xerox ürünleri arasında ofis makinelerinin tüketim malzemeleri bulunacak. Ekip Elektronik'in yeni distribütör olarak atanması üzerine bir değerlendirmede bulunan Xerox Türkiye Genel Müdürü Mehmet Sezer, "Ekip Elektronik gibi tüketim ürünleri alanında uzmanlaşmış ve bugüne kadar temsil ettiği markaların Türkiye'nin her bir köşesine dağıtılmasında önemli başarılara imza atmış bir firma ile çalışacak olmaktan memnuniyet duyuyoruz" dedi. Mehmet Sezer ayrıca, Ekip Elektronik'in Türkiye'deki yaygın dağıtım ağı ile Xerox'un kanal gurubu ürünlerinin dağıtım stratejisine önemli bir katkı sağlayacağına inandığını belirtti.

Ekip Elektronik Genel Müdürü Tuncay Pehlivan ise yaptığı açıklamada "Yaklaşık 20 yıldır bilişim pazarında faaliyet gösteren Ekip Elektronik, sahip olduğu bilgi birikimi ve tecrübeyi Xerox ürünlerinin dağıtım ve pazarlamasında kullanmaya devam edecek ve müşterilerin ihtiyaçlarına ortak çözümler oluşturacaktır. Xerox ile başlattığımız verimli iş ortaklığının gelecekte daha başka çalışmalara da yansıyacağına inanıyorum" şeklinde konuştu.


Genel Merkezi İstanbul'da bulunan Ekip Elektronik, 1990 yılında sektördeki faaliyetine başladı. Türkiye çapında geniş ürün portföyü ve yaygın dağıtım ağı ile faaliyetlerini sürdüren Ekip Elektronik, Türkiye'deki toplam bilgisayar ürünleri pazarının yüzde 24'ünü elinde tutuyor. Aralarında Canon, Epson, HP, Lexmark, Memorex, Oki, Verbatim gibi 50'nin üzerinde uluslararası markanın dağıtıcılığını yapan Ekip Elektronik, alanlarında deneyimli 70'ten fazla uzman ekibi ile hizmet veriyor.


" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun