Genel 11 MART 2010 / 12:01

Xerox Avrupa'nın en iyi ofis kağıdı markası seçildi

Opticom isimli şirket tarafından gerçekleştirilen araştırmada Xerox, Avrupa'nın en iyi ofis kağıdı markası seçildi.

Opticom isimli şirket tarafından gerçekleştirilen araştırmada Xerox, Avrupa'nın en iyi ofis kağıdı markası seçildi.


Araştırma şirketi Opticom tarafından, tanınmış ofis kağıdı markalarının karşılaştırıldığı araştırmada Xerox, Avrupa'nın en iyi ofis kağıdı markası gösterildi.

Opticom'un marka değerini belirlemek amacıyla araştırmada kullandığı "Marka Değeri Endeksi", stratejik markalamaya yönelik bir yaklaşım. Bu yaklaşımda her bir ofis kağıdı markasının değeri, diğer markaların birbirleriyle karşılaştırılması ile ölçülüyor. Her bir markanın başarısı; yardımsız hatırlama, akla gelen ilk marka, kalite ile ilişkilendirme ve marka sadakatinden oluşan, markalamanın 4 ana faktörünün değerlendirilmesine göre belirleniyor.

Ofislerde kullanılan baskı cihazlarının teknolojilerine göre kullanılması gereken ofis kağıdı türü de değişiyor. Örneğin inkjet, lazer veya ofset tabanlı makinelerde farklı tiplerde kağıtların kullanılması gerekiyor. Çünkü her bir ayrı teknoloji, başta ağırlık olmak üzere farklı özelliklerde kağıt tipi istiyor. Yanlış kağıt kullanımı kağıt sıkışmalarına, baskı makinesinin kafasının kirlenmesine ve dolayısıyla kullanılan ürünün sıklıkla arıza vererek, bozulmasına neden oluyor. Doğru kağıt kullanımı işin kesintiye uğramasını engelliyor ve ofis verimliliğini artırıyor.