Genel 14 EKİM 2008 / 07:54

Xerox’tan ilk cep tarayıcısı

Xerox, elde taşınabilecek boyutlardaki cep tarayıcısı Travel Scanner 100’ü ABD’de satışa sundu.

Xerox, elde taşınabilecek boyutlardaki cep tarayıcısı Travel Scanner 100’ü ABD’de satışa sundu.


Eni 5 cm, boyu 28,9 cm ve yüksekliği 3,8 cm olan Xerox Travel Scanner 100 sadece 300 gram ağırlığında. Enerjisini USB 2.0 bağlantısından alan tarayıcı dakikada 4 sayfa renkli, 6 sayfa siyah-beyaz tarama yapalabiliyor. Travel Scanner 100, 600 dpi optik çözünürlüğünde, 24-bit derinliğinde, kartvizitten faturaya, fotoğraftan A4 ebata kadar çeşitli form ve boyutlardaki kağıtları elektronik ortama aktarabiliyor. Tarayıcı Xerox’un DocuMate model tarayıcıları ile birlikte sunulan doküman yönetimi yazılım uygulamalarını da destekliyor.


 


Windows XP/2000/Vista işletim sistemlerini destekleyen Xerox’un yeni mobil tarayıcısı üzerinde çalışan patentli “Paper Driven” ve “AutoLaunch” yazılımları sayesinde, dokümanı cihaza yerleştirir yerleştirmez, tarama işlemi otomatik olarak başlıyor. Günde 500 sayfa tarama kapasitesi olan Xerox Travel Scanner 100, “Tek Tuş Tarama” özelliği ile tek bir tuşa basılarak kolayca tarama yapıyor. Böylece, taranan dokümanları başka bir hedefe yönlendirmek için ek bir işlem yapmaya gerek kalmıyor.


 


Ürün ile birlikte kullanıcılara, doküman ve görüntü yönetimi yazılımları da sunuluyor. Bu çözümlerden “Kofaks VirtualReScan”, taranan dokümanların görüntü kalitesini kontrol ediyor ve otomatik olarak görüntü üzerinde düzeltme ve kesme işleminin yapılmasını sağlıyor. Tarayıcı üzerinde gelen OCR yazılımı da, taranan dokümanı üzerinde değişiklik yapılabilir bir elektronik dosyaya dönüştürüyor ve böylece taranan doküman üzerinde kelime araması yapılabiliyor, taranan dokümanlar “PDF” dosyasına dönüştürülebiliyor. Bununla birlikte kartvizit bilgisini okuyan “NewSoft Presto! BizCard” yazılımı, kartvizit üzerinde yer alan bilgileri Microsoft Outlook, ACT ve Goldmine gibi uygulamalarla, PDA ve akıllı telefonların rehberlerine kaydedilebiliyor.


 


Xerox Travel Scanner 100 ABD’de 199 dolar fiyat ile satışa sunuldu. Xerox Türkiye’den verilen bilgiye göre tarayıcını yakın gelecekte ülkemizde satışa sunulması için çalışmalar yapılıyor.


 


www.xerox.com.tr

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun