Genel 29 KASIM 2010 / 13:35

Xbox 360 Kinect Türkiye’de satışta

Xbox 360 Kinect, oyun oynama alışkanlıklarımızı değiştirecek nitelikte.

Xbox 360 Kinect, oyun oynama alışkanlıklarımızı değiştirecek nitelikte.


Oyun dünyasında uzun süredir konuşulan, hareket ve ses algılayıcılara sahip Xbox 360 Kinect resmi olarak Türkiye’de www.aralgame.com adresinden satışa sunuldu.

Bilgisayar ortamında herhangi bir kontrol çubuğu veya kumanda kullanmadan, sadece el hareketleriyle oyun oynayabilmesini sağlayan Kinect, oyun dünyasında pek çok değişimin sebebi olacak gibi duruyor.

Kinect sisteminin el, kol hareketlerini algılaması ise kızılaltı ışın yayan projektörlerle gerçekleşiyor. Işınların elde ettiği veriler, CMOS algılayıcılarında komuta çevriliyor. Bu sayede oyuna komut gidiyor.

Kişiye özel görüntü algılama, tek aksesuarla iki kişi oynama ve birçok özelliği ile gelen Kinect, Türkiye’de 299 TL fiyatla satışa sunuluyor.

Xbox 360 Kinect uyumlu oyunlardan bazıları ise şöyle;

Harry Potter the Deathly Hallows Part 1

EA Sports Active 2

Sonic Free Riders

Paws and Claws

Dance Evolution

Crossboard 7

Sports Island Freedom

UFC Trainer

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun