Genel 14 ŞUBAT 2011 / 17:18

World of Warcraft oyuncusu matematik problemine çözümü müşteri hizmetlerinde aramış

Sadece aramakla kalsa neyse, cevabı da bulmuş iyi mi?

World of Warcraft oyununda zirve noktasında olsaydınız, ama aklınızın bir köşesini de abuk bir matematik problemi kurcalıyor olsaydı ne yapardınız? Aynı karşınızda dopdolu bir yemek tabağına yapacağınız şeyin aynısını. Yani tabakta kötü olan yiyecek neyse, önce onu bitirmeye çalışırdınız.WoW oyuncusu bir öğrenci de benzer bir engelle karşılaşmış olmalı ki, probleminin çözümü için World of Warcraft müşteri merkezindeki dahilere danışmaya karar vermiş. Müşteri hizmetleri de genç oyuncuyu geri çevirmemiş ve sorusunu yanıtsız bırakmamış. Bakınız olayın gelişimi şöyle:

Soru da pek kolay değil laf aramızda.Bu durum, öğrenciler arasında kötü bir alışkanlığa yol açabilir. Zorlu problemlerle karşılaşan öğrenciler, favori oyun noktalarında çözüm arayışına girebilir.Diğer yandan bu durum belki de geliştiricilere üzerinde düşünmeleri gereken yeni bir servis kapısını aralar.

YORUMLAR
john doe 15 ŞUBAT 2011 / 13:58 0 0
ekran görüntüsündeki yazıyı detaylı okuduğumuzda görüyoruz ki, wow oyuncusu, oyun algoritması ile ilgili bir problemden bahsetmekte.

yani alelade bir matematik problemi değil tamamen oyun ile ilgili bir sorundan bahsediliyor. wow oyuncularının oyunu ne kadar ciddiye aldığı düşünülürse, bu durum kesinlikle doğal karşılanmalıdır.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun