Genel 14 ŞUBAT 2011 / 17:18

World of Warcraft oyuncusu matematik problemine çözümü müşteri hizmetlerinde aramış

Sadece aramakla kalsa neyse, cevabı da bulmuş iyi mi?

World of Warcraft oyununda zirve noktasında olsaydınız, ama aklınızın bir köşesini de abuk bir matematik problemi kurcalıyor olsaydı ne yapardınız? Aynı karşınızda dopdolu bir yemek tabağına yapacağınız şeyin aynısını. Yani tabakta kötü olan yiyecek neyse, önce onu bitirmeye çalışırdınız.WoW oyuncusu bir öğrenci de benzer bir engelle karşılaşmış olmalı ki, probleminin çözümü için World of Warcraft müşteri merkezindeki dahilere danışmaya karar vermiş. Müşteri hizmetleri de genç oyuncuyu geri çevirmemiş ve sorusunu yanıtsız bırakmamış. Bakınız olayın gelişimi şöyle:

Soru da pek kolay değil laf aramızda.Bu durum, öğrenciler arasında kötü bir alışkanlığa yol açabilir. Zorlu problemlerle karşılaşan öğrenciler, favori oyun noktalarında çözüm arayışına girebilir.Diğer yandan bu durum belki de geliştiricilere üzerinde düşünmeleri gereken yeni bir servis kapısını aralar.

YORUMLAR
john doe 15 ŞUBAT 2011 / 13:58 0 0
ekran görüntüsündeki yazıyı detaylı okuduğumuzda görüyoruz ki, wow oyuncusu, oyun algoritması ile ilgili bir problemden bahsetmekte.

yani alelade bir matematik problemi değil tamamen oyun ile ilgili bir sorundan bahsediliyor. wow oyuncularının oyunu ne kadar ciddiye aldığı düşünülürse, bu durum kesinlikle doğal karşılanmalıdır.