Genel 17 ARALIK 2010 / 10:34

Word Lens: Kameraya gösterin tercüme etsin

Geliştirilen iPhone uygulaması şaşırtıcı derecede başarılı.

Geliştirilen iPhone uygulaması şaşırtıcı derecede başarılı.


Apple'ın yarattığı ürünlerin gücünün el birliğiyle üretilen uygulamalardan geçtiğini biliyoruz. Bunun son göstergesi Quest Visual şirketinin yarattığı inanılmaz çeviri uygulaması oldu.

Uygulama kameranın çektiği yazıyı anında tercüme ediyor. Word Lens isimli uygulama şu an sadece İngilizce ve İspanyolca dilleri arasında çeviri yapabiliyor. Ancak şaşırtıcı uygulamaya farklı dil seçeneklerinin eklenmesi bekleniyor.

Çeviriler Google Translate gibi bir servis kullanılarak yapıldığı için çok iyi olmasa da heyecan verici uygulamayı kesinlikle denemek gerekiyor. Word Lens'in tanıtım videosunda uygulamanın ne kadar etkileyici olduğunu görebilirsiniz. iTunes bağlantısı için http://itunes.apple.com/us/app/word-lens/id383463868?mt=8# adresini kullanabilirsiniz.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun