Genel 26 EKİM 2010 / 11:43

Windows Phone 7 ve böğürtlenler için Flash geliyor

Flash Player 10.1, Blackberry ve Windows Phone 7 platformunda da kullanılabilecek.

Flash Player 10.1, Blackberry ve Windows Phone 7 platformunda da kullanılabilecek.


Adobe, MAX konferansında resmi olarak Flash Player 10.1 sürümünün Blackberry, Windows Phone 7 ve daha pek çok mobil cihazda yer alacağını duyurdu.

Daha önceden Flash Player 10.1’in Windows Phone 7’de yer alacağını biliyorduk ancak Adobe ilk kez bu konferansta resmi olarak açıklama yaptı. Bahsi geçen diğer mobil platformlar WebOS 2.0, BlackBerry OS, Symbian, MeeGo ve son olarak the LiMo platformu olarak açıklandı.

Böylelikle bu platformları kullanan cihazlarda Android 2.2 gibi Flash’ın yeni sürümünden faydalanabilecek. Adobe, pek çok mobil işletim sisteminin Flash’ı beklediğini dile getirirken, bu bahsi geçen platformlarda yeni sürümün ne zaman yer alacağına dair bir zaman vermedi.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun