Genel 03 EYLÜL 2010 / 08:19

Windows Phone 7 piyasaya sürülmeye hazır

Microsoft'un en uzun süre test ettiği mobil platformu artık üreticilerin elinde.

Microsoft'un en uzun süre test ettiği mobil platformu artık üreticilerin elinde.


Microsoft'un akıllı telefon piyasasında yeterli yeri alamamasındaki en büyük sebeplerden birinin kullanıcıların ihtiyaçlarına yanıt veremeyen eski tipte platformlar sunmasıydı. Pencereler arasındaki geçişler, uygulamaların yavaşlığı kullanıcıları iOS ya da Android gibi işletim sistemlerinin görünce hayal kırıklığına uğratıyordu.

Microsoft, bu sorunları çözmek üzere uzun süredir üzerinde çalıştığı ve çok güvendiği Windows Phone 7 platformunu tamamlayarak üreticilere gönderdiğini duyurdu. Şimdi geriye bu yeni işletim sistemine uyumlu donanımları beklemek kaldı.

Windows team blog'da Terry Myerson tarafından duyurulan gelişmenin detaylarına bakıldığında Microsoft'un yeni platformu için ince eleyip sık dokuduğunu söyleyebiliriz. Myerson'ın ifadesine göre, Windows Phone 7 Microsoft'un bugüne kadar ki en çok test edilen mobil platformu olma özelliğini taşıyor.

Myerson, günde yaklaşık on bin cihazın otomatik olarak platformu çalıştırarak test ettiğini, toplamda yarım milyon saat aktif olarak platformun kullanıldığı, üç buçuk milyon saat de stres testinden geçtiği ve sekiz buçuk saat de tam otomasyondan geçtiğini belirtti.

Microsoft'un bu hummalı çalışması yeni platformun iddiasını ortaya koyuyor. Artık çok daha kaliteli bir işletim sistemi ve mobil platform bekliyoruz.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun