Genel 05 AĞUSTOS 2010 / 06:34

Windows Phone 7 Ekim'de ele avuca gelecek

Microsoft, mobil işletim sisteminin Ekim ayında Avrupa piyasasında olacağını bildirdi.

Microsoft, mobil işletim sisteminin Ekim ayında Avrupa piyasasında olacağını bildirdi.


Akıllı telefon piyasasındaki rekabete donanım alanında da dahil olmak isteyen Microsoft, henüz ismini belirlemediği platformunu ilk olarak Avrupa'da piyasaya sunacak.

Ekim ayında piyasada olacak yazılımın Apple ve Google'ın pastası haline dönen akıllı telefon piyasasından birkaç dilim almayı hedefliyor. Ayrıca sadece iki ay kalmasına rağmen platformun hangi telefonda geleceğinin belirlenmemiş olması da kafalarda soru işaretleri bırakıyor. Yine de LG, Samsung, Dell gibi şirketler Microsoft'a destek oluyor.

Microsoft yeni platformuyla seri üretimini durdurma kararı aldığı akıllı telefonu Kin'de yaşadığı hayal kırıklığını unutturmayı umuyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun