Genel 22 EKİM 2010 / 13:24

Windows oyun mağazası açılıyor

15 Kasım'da kullanıcılar istedikleri yerden istedikleri oyunu bilgisayarlarına indirebilecek.

15 Kasım'da kullanıcılar istedikleri yerden istedikleri oyunu bilgisayarlarına indirebilecek.


Microsoft, Kasım 15'te oyunlar için "Windows Marketplace" açacağını duyurdu. Çevrimiçi mağaza, kullanıcıların oyunları doğrudan tarayıcı üzerinden indirmesine olanak tanıyacak.

Herhangi bir bilgisayardan oyunlara ulaşmak mümkün olurken, mağazanın "ultra hızlı" olacağı söyleniyor. Mağazada oyunlar türlerine ya da isimlerine göre aranabilecek. Haftanın indirimli oyunları da kullanıcılara sunulacak vaatler arasında yer alıyor.

Kullanıcılar oyunları Microsoft puanlarıyla ya da kredi kartıyla satın alabilecek. Microsoft'un açıklamasına göre, Xbox LIVE benzeri bir platformun kolaylığı, bilgisayar kullanıcılarına da yaşatılacak.

Mağaza açıldığında Grand Theft Auto III, Dead Rising 2, Max Payne, Halo, Zoo Tycoon, Age of Empires Online gibi yüzü aşkın oyun olması bekleniyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun