Genel 25 HAZİRAN 2010 / 06:35

Windows 7, tarihin en hızlı satılan işletim sistemi oluyor

Microsoft, işletim sisteminin çıkış tarihinden bugüne dek 150 milyon Windows 7 lisansı satarak tarihi bir rekora koşuyor.

Microsoft, işletim sisteminin çıkış tarihinden bugüne dek 150 milyon Windows 7 lisansı satarak tarihi bir rekora koşuyor.


Microsoft, Windows 7 bloğunda yaptığı duyuruda işletim sisteminin çıkış tarihi 22 Ekim 2009'dan beri 150 milyondan fazla Windows 7 lisansı sattığını duyurdu. Bununla birlikte şirket, Windows 7'nin Microsoft tarihinde en kısa sürede en çok satılan işletim sistemi olduğunu yazdı. Pek çok işletmenin Windows 7'yi aktif bir şekilde kullanmayı planladığını söyleyen Microsoft, Windows 7'nin oldukça iyi bir işletim sistemi olduğuna inanıyor.

Şirket yapılan duyuruda Sync, Messenger, Photo Gallery ve Movie Maker gibi Windows Live programlarının beta sürümlerinin 24 Haziran tarihinde piyasaya süreceğini de açıkladı.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun