Genel 01 ŞUBAT 2010 / 09:52

Windows 7, Microsoft'a iyi geldi

Windows 7 sürümü ile Microsoft'un gelirleri fazlasıyla arttı.

Windows 7 sürümü ile Microsoft'un gelirleri fazlasıyla arttı.


 

Microsoft'un Salı günü sunduğu rapora göre, Windows 7'nin piyasaya çıkışı sayesinde şirket yıllık gelirinde bir artış yaşarken, 2010'un ikinci çeyrek gelirinde de ciddi bir artış elde etti.

Rapora göre, net kârı 6,6 milyar dolar olan Microsoft'un, bir önceki yılın aynı dönemine göre kâr oranında yüzde 60 artış sağladı. Ayrıca, 31 Aralık'ta biten çeyrekte toplam gelirini 19,2 milyar dolar olarak açıklayan Microsoft, önceki yıla oranla gelirini yüzde 14 artırdı.

Bu artışın büyük bir kısmını bilgisayar üreticilerine yaptığı Windows 7 satışlarından elde eden Microsoft, bu sayede 1.71 milyar dolar kazandı.

Yatırımcı İlişkileri Genel Müdürü Bill Koefoed, 60 milyondan fazla lisans satılan Windows 7'nin tek bir çeyrekte en fazla lisans satılan Windows işletim sistemi olduğunu söyledi.

 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun