Genel 08 KASIM 2009 / 13:38

Windows 7 güvenlik sınavını geçti mi?

G Data, kullanıcıların Vista'ya oranla açık ve görülebilir bir biçimde daha hızlı olduğunu gözledikleri Windows 7'ye bir güvenlik testi uyguladı.

G Data, kullanıcıların Vista'ya oranla açık ve görülebilir bir biçimde daha hızlı olduğunu gözledikleri Windows 7'ye bir güvenlik testi uyguladı.


G Data bu yayınla (White Paper), Windows 7'nin sistem güvenliği açısından değişiklikleri ve zayıf noktaları konusunda genel bilgi sağlıyor. Ulaşılan sonuçlara göre; Windows 7 güvenlik konusunda değişiklik kaydetmemiş görünüyor. Güvenlik fonksiyonları kısmen daha iyi olsa da kullanılabilirlik açısından geriye gitmiş gibi.

G Data Güvenlik Laboratuarı Yöneticisi Ralf Benzmüller'e göre, Windows 7'nin güvenlik konusundaki yenilikleri Vista'nınkinden daha fazla kozmetik değişiklikten oluşuyor.

Ralf Müler konu hakkında, "Her ne kadar Windows 7 yeni güvenlik programları ve fonksiyonları getirse de bunlar Vista'da olduğu gibi kolayca etkisiz hale getirilebilir. Bu durumda Windows 7'den güvenlik adına gözle görülür bir iyileşme beklemiyoruz" şeklinde konuştu.

 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun