Genel 03 ŞUBAT 2010 / 09:49

Windows 7'deki pil sorunu mercek altında

Microsoft, Windows 7'nin pil performansı üzerinde yarattığı problemleri incelemeye aldığını açıkladı.

Microsoft, Windows 7'nin pil performansı üzerinde yarattığı problemleri incelemeye aldığını açıkladı.


Microsoft, son zamanlarda giderek daha fazla kullanıcının şikayet etmeye başladığı Windows 7'ye bağlı pil problemini düzeltmek için çalışmaya başladıklarını açıkladı. İlgili problem, Windows 7 yüklü dizüstü bilgisayarlarda pil ömrünün belirgin ölçüde azalmasına neden oluyor. Hatta bu iş, Windows'un kullanıcıya "Piliniz iyice eskimiş, değiştirmenizi tavsiye ederiz" mesajları göstermesine kadar uzanıyor.

Microsoft'un teknik destek forumunda bu konuyla ilgili mesajlar, yaklaşık yarısı son bir ay içinde olmak üzere 400'e doğru tırmanma eğiliminde. Microsoft ise verdiği cevapta bunun kendilerinden kaynaklanan bir sorun olabileceğini ve çözüm için çalışmalara başladıklarını duyurdu.

Siz de Windows 7'li bilgisayarınızın pil ömründen şikayetçiyseniz, önümüzdeki dönemde yayınlanacak bir güncellemeyle muhtemelen bu durumun düzeldiğini görebilirsiniz.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun