Genel 23 AĞUSTOS 2010 / 11:36

Wikileaks’ı karalama kampanyası mı başladı?

Tecavüzle suçlanan Wikileaks kurucusu hakkında çıkarılan tutuklama emri iptal edildi.

Tecavüzle suçlanan Wikileaks kurucusu hakkında çıkarılan tutuklama emri iptal edildi.


İsveç, tecavüz ve sarkıntılık ettiği gerekçesiyle suçlanan Wikileaks kurucusu Julian Assange hakkında başlattığı tutuklama emrini iptal etti.

Geçtiğimiz Cuma günü çıkarılan tutuklama emrini iptal eden İsveç Savcılığı’nın yaptığı açıklamada “Assange’in tecavüzden şüpheli bulunmadığı” kararına varıldı ve başka bir açıklama yapılmadı.

Wikileaks, Afganistan'daki savaşa ilişkin bazı belgeleri kamuoyuna sızdırmasının ardından yalnızca ABD’nin değil tüm dünyanın gündemine oturmuştu.

Twitter mesajında bu iddiaların zamanlamasının son derece düşündürücü olduğunu belirten Assange, iddiaların son derece rahatsız edici ve asılsız olduğu görüşünü dile getirdi. Wikileaks'ın Twitter bağlantısında yer alan diğer mesajlarda İsveç polisinin Wikileaks tarafında kimseyle bağlantı kurmadığı ve bu işin arkasında bir takım karanlık işlerin döndüğü uyarısı yapılmıştı.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun