Genel 01 NİSAN 2009 / 08:34

Wikia Search kapanıyor

Wikia Search'ün uzun soluklu bir proje olması beklenirken, o da ekonomik krize yenik düştü.

Wikia Search'ün uzun soluklu bir proje olması beklenirken, o da ekonomik krize yenik düştü.


Wikia, kullanıcı bazlı arama motoru Wikia Search'ü kapatıyor. Wikia Search'de kullanıcılar, diğer kullanıcıların sıralamasını etkileyebiliyordu. Wikia`nın diğer arama motorlarından en büyük farkı, aranan keyword sonuçlarının dinamik olarak siteye eklenebilmesi.


Kurucu Jimmy Wales: "Wikia Search henüz kullanıcı yörüngesine tam olarak girmemişti. Bunun için bir iki yıl daha geçmesi gerekiyor, ancak bizim bu süreci mali yönden desteklememiz mümkün değil" dedi. Wikia Search'ün geçen 6 ay boyunca aylık 10 bin tekil ziyaretçisi vardı.


Wales: "Ekonomi iyileşince tekrar geri döneceğiz" dedi. Şirket, serbest lisans ile Encarta verisi sağlamayı ve bu verilerin bir kısmının Wikipedia'ya dahil edilmesini mümkün kılmak için Microsoft ile anlaşmaya çalışıyordu.


 


 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun