Genel 28 AĞUSTOS 2009 / 13:05

Wii Sports Resort meraklıları artıyor

Wii Sports Resort’un Avrupa satışları 1 milyonun üzerine çıktı.

Wii Sports Resort’un Avrupa satışları 1 milyonun üzerine çıktı.


Nintendo’nun Temmuz ayında piyasaya sunduğu yeni oyunu Wii Sports Resort, ilk ayda Avrupa 1 milyon sınırını aştı. Japonya ile Amerika satışları da 1 milyon adede ulaşan oyun, dünya çapında 3 milyonluk satışa ulaşmış oldu.

Wii Sports Resort Avrupa’da tek başına aksesuar olarak satışları 936 bini geçen Wii MotionPlus ile daha gerçekçi oyun oyun deneyimi sunuyor. Wii Sports Resort’un uzun soluklu Nintendo ürünlerinden biri olma yolunda ilerlediğini belirten Nintendo Avrupa’nın Pazarlama ve Halkla İlişkiler Direktörü Laurent Fischer, "Wii MotionPlus aksesuar satışlarını da göz önünü alırsak daha çok aile ve arkadaş grubunun Wii Sports Resort ile beraber eğlendiğini ve oyun oynadığını söyleyebiliriz ki bu Nintendo’nun asıl hedefidir" dedi.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun