Genel 07 MAYIS 2010 / 14:17

Wii satışlarındaki düşüş Nintendo'yu etkiledi

Nintendo'nun yıllık gelirindeki düşüş, Wii konsollara olan ilginin azalmasına bağlanıyor.

Nintendo'nun yıllık gelirindeki düşüş, Wii konsollara olan ilginin azalmasına bağlanıyor.


Nintendo, Wii konsollarına yönelik talebin düşmesiyle yıllık karında son dört yıl içinde ilk kez düşüş yaşandığını belirtti. İlk çeyreğin sonunda faaliyetsel karının yüzde 36 düştüğünü kaydeden Nintendo, bu durumu Wii konsollarına olan talebin düşüşüne bağlıyor.

Şirket, 2011 Mart ayına kadar 20,53 milyon Wii konsol satışı beklerken, bu beklentiyi 18 milyona kadar çekti. Ancak yine de Nintendo yetkilileri DS portatif oyun konsolu satışının 2011'de güçlenmesini umuyor.

Analistler, Wii konsoluna dair azalan talebin PlayStation ve Microsoft'un Xbox konsolları arasındaki artan rekabetten kaynaklandığını öne sürüyorlar. Wii konsolların satışındaki yavaşlamanın önümüzdeki yıl da sürmesi bekleniyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun