Genel 03 HAZİRAN 2010 / 14:39

WiFi ve Bluetooth bir yongada buluştu

Tek yongada iki önemli kablosuz iletişim aracı birleşiyor.

Tek yongada iki önemli kablosuz iletişim aracı birleşiyor.


Tayvanlı ağ yonga üreticisi Ralink, yeni yongası RT3592BC8'de aynı anda Wi-Fi ve Bluetooth bulunduğunu açıkladı. Üretilen yonga iki özelliği birleştirmesiyle dikkat çekerken, oldukça küçük olmasıyla da her boyuttaki mobil cihazda rahatlıkla kullanılabilecek.

Yeni yonga bu önemli özelliklerinin yanına performans artışı da ekleyerek tüketici elektroniği üreticilerin dikkati çekecek gibi görünüyor. 2,4 GHz ve 5GHz bant genişliğinde kendini ayarlayabilen yonga, saniyede 3 yüz megabaytlık bilgi akışı sağlayabiliyor. Ralink'in açıklamasına göre, geliştirilen yonga şu anda kullanılan WLAN ve Bluetooth kurulumlarına da yüzde 80'lik bir gelişim getirecek.

Tek yongada iki önemli kablosuz iletişim aracının birleşmesiyle hem üreticileri hem de tüketicileri memnun eden RT3592BC8'in ancak önümüzdeki yıl cihazlarda görülebileceği belirtildi.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun